معرفی استپ ان (StepN)

stepN

در این مطلب چه می خوانیم:

برنامه استپ ان (StepN) بستری را محیا کرده است که افراد با راه رفتن یا دویدن بتوانند کسب درآمد کنند. این اپلیکیشن که به صورت غیر متمرکز می باشد بر روی بستر سولانا قرار دارد.

بلاک چینی مورد استفاده در اپلیکیشن استپ بر پایه “Move To Earn” است که کاربران را تشویق به انجام فعالیت هایی نظیر راه رفتن و دویدن می کند و این امر موجب آشنایی افراد ورزشکار با حوزه ارز دیجیتال شده است. در واقع این اپلیکیشن در ازای راه رفت و یا دویدن افراد به آن ها ارز دیجیتال مربوط به خود را می دهد.

به اپلیکیشن هایی که در ازای انجام یک بازی و یا فعالیت به شما مبلغی را پرداخت می کنند، Play-To-Earn گفته می شود. این بازی ها می تواند شامل بازی‌های پازلی ، تکه تکه کردن آدم‌فضایی‌ها و حتی خرید ملک های مجازی و … ویژگی اساسی و مشترک بین تمامی این بازی ها راحت بودن و ساده بودن آن هاست.

جزابیت اصلی این بازی ها برای کار بر همین آسان بودن آن هاست اگرچه بازی هایی نیز وجود دارد که از بقیه پیچیده تر و وقت گیر تر است.

نرم افزار استپ ان (StepN) بستری را مهیا کرده که افراد را وادار به ورزش می کند. در واقع این اپلیکیشن با یک تیر دو نشان می زند، افراد را به ورزش تشویق کرده که این خود برای سلامتی مفید است و دیگر آنکه در ازای این ورزش به آنها مبلغی را پرداخت می کند که همین امر باعث بالا رفتن انگیزه برای انجام فعالیت هایی مثل راه رفتن و ودویدن در افراد می شود.

معرفی اپلیکیشن استپ ان (StepN)

نرم افزار StepN در حقیقت یک بازی متکی بر پایه GPS قرار دارد که مانند سایر اپلیکیشن های حوزه سلامت، تحرک، فعالیت و قدم‌های افراد را بررسی می کند. برای استفاده از برنامه استپ ان، باید ارز دیجیتال سولانا (SOL) را تهیه کنید و سپس آن را به کیف پول خود اپلیکیشن StepN انتقال دهید.سپس به قسمت NFT این نرم افزار وارد شویدو برای خود یک کفش دیجیتال تهیه کنید.پس از آن باید چند ساعتی را منتظر باشید که انرژیتان کامل شود و سپس دویدن را شروع کرده و از آن کسب درآمد کنید. انرژی کفش هر شش ساعت به اندازه 25 درصد از کل انرژی شارژ می شود، ولی برای کسب درآمد بیشتر بهتر است 24 ساعت کامل اجازه دهید که انرژی کفشتان تکمیل گردد.

مشخصه‌های مهم اپلیکیشن StepN

تیم اصلی برنامه استپ ان معتقدند که ، افراد زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که تمایل زیادی به فعالیت های ورزشی دارند ولی آشنایی کامل و جامعی از دنیای ارز های دیجیتال ندارند. هدف از اپلیکیشن StepN نیز درست همین افراد هستند.

شیوه کسب درآمدبا این اپلیکیشن موجب امیدواری تیم اصلی تشکیل دهنده آن برای جذب کاربران بیشتر شده است. یکی از مشکلاتی که کاربران برای استفاده از این برنامه پیش رو خواهند داشت قیمت بالای کفش ها یNFT است، اگرچه جری هوانگ (Jerry Huang)، مدیر توسعه اپلیکیشن StepN، در تلاش است شرایطی را جهت اجاره این کفش ها نه صرفا خرید آن ها برای کاربران مهیا سازد.

اقتصاد توکنی برنامه استپ ان

دو توکن GST و GMT توسط توسعه‌دهندگان نرم افزار StepN برای این اپلیکیشن طراحی شده است. GST یا Green Satoshi Token توکنی است که کاربران با هر بار راه رفتن یا دویدن آن را بدست می آورند. توکن گرین ساتوشی عرضه نا محدود دارد و سقفی برای تولید آن در نظر گرفته نشده است، GST توکنی است که کاربران برای ساختن کفش جدید و یا ترمیم کفش خود آن را می سوزانند.

کسانی که توکن GMT یا Green Metaverse Token در برنامه StepN در کیف پول خودنگه دارند، می توانند در رای گیری برای آینده این پلتفرم شرکت کنند.

نقشه توسعه کلی برنامه استپ ان

اپلیکیشن استپ ان در ماه آگوست 2021 شروع به کار کرد. در ابتدای سال 2022 عرضه اولیه توکن GMT در بایننس لانچپد به انجام رسید و تبادل‌های درون برنامه‌ای نیز به امکانات این برنامه اضافه شد.

در برنامه ریزی انجام شده برای این اپلیکیشن قرارا است برای سه ماه دوم سال 2022، بازار چند زنجیره ای به این برنامه اضافه شود. در سه ماه سوم 2022 قابلیت به دست آوردن Achievement، ماموریت‌های روزانه و هفتگی و ماهانه و سیستم کرایه دادن NFT کفشجز مواردی است که در برنامه ریزی ارتقای این نرم افزار گنجانده شده است. ماراتون آنلاین و ورزش جمعی نیز از مواردی است که قرار است تا ماه اکتبر در این برنامه صورت پذیرد.

کسب درآمد با اپلیکیشن StepN مقدار مشخصی نیست،ولی به طور کلی می توان گفت، خرید یک کفش توسط یک کار بر جدید هزینه‌ای در حدود 10 سولانا دارد، که می توان روزانه باآن بین 20 تا 30 دلار درآمدکسب کند و افرادی که از کاربران قدیمی هستند و کفش بیشتری در اختیار دارند ، می‌توانند درآمدی در حدود روزی 300 تا 450 دلار داشته باشند.

دانلود نرم افزار StepN

در حال حاضر اپلیکیشن استپ ان فقط دارای نسخه موبایل است و نسخه تحت وب آن موجود نمی باشد. برای شروع در ابتدا باید وارد به وب سایت رسمی آن به نشانی stepn.com شوید و روی گزینه Download Now کلیک کنید و بسته به نوع سیستم عامل تلفن همراهتان برنامه را دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: