معرفی پروژه BitTorrent 

معرفی پروژه BitTorrent

در این مطلب چه می خوانیم:

یکی از پروتکل های اشتراک فایل BitTorrent می باشد که دارای بیش از 100 میلیون کاربر است که در سال 2019 توسط TRON (جهت قسمتی از یک معامله 140 میلیون دلاری) صورت گرفت که به همراه آن ارز دیجیتال BitTorrent و توکن BTT آن نیز ارائه شد.

نحوه عملکرد رمز BitTorrent (BTT) بر اساس بلاکچین

توکن‌های BitTorrent (BTT) از نشانه‌های سودمند TRC-10 می باشند که برروی بلاک چین Tron قرار دارند.

کلاینت‌های موجود در شبکه BitTorrent مشابه توکن‌های ERC-20 می باشند که در شبکه Ethereum تأمین می‌گردند. در اکوسیستم Tron این نشانه‌ها حضور دارند و مشغول افزایش ارزش کل شبکه می باشند.

به منظور تقویت سرعت بیشتر در “بزرگترین برنامه غیرمتمرکز” در جهان این Tronبه وجود آمده است!

خبری خوش در کنار همتا به همتا بودن!

در ژانویه 2019 رئیس پروتکل‌ها و محصولات همتا به همتا Tron اعلام کرد این ارز دیجیتال به منظور گسترش اهداف خود در یک اینترنت غیرمتمرکز ایجاد شده است!

BitTorrent، یک پلت فرم محبوب اشتراک فایل‌ است که به صورت همتا به همتامی باشد که در سال 2018 توسط Tron خریداری شده است. پاداش کاربران برای به اشتراک گذاری پرونده ها در BitTorrent به وسیله BTT، پرداخت می شود. به این معنی که کاربران قادر خواهند بود برای بارگذاری پرونده‌ها و به اشتراک‌گذاری آنها در ، توکن بدست بیاورند.

سرویس این ارز دیجیتال برای حساب‌های غیرآمریکایی که می خواهند سرمایه خود را از طریق فروش توکن مدیریت کنند فقط از طریق Binance Launchpad، قابل دسترس خواهد بود.

با راه‌اندازی Binance Launchpad توسط صرافی رمزنگاری Binance در هر ماه، حداقل یک توکن جدید اضافه می گردد.

TRON (TRX) برنامه‌ریزی می‌کند

TRON (TRX)

بر اساس گفته جاستین سان بنیان‌گذار Tron این پلتفرم در سال 2019با هدف بزرگی به منظور ادغام 100 میلیون کاربر BitTorrent در پروتکل غیرمتمرکز خودرا دارد. در مصاحبه ای که CNBC با جاستین سان ترتیب داده بود گفته شد پروژه “BitTorren در سال 2003 استارت خورده استکه یک شبکه P2P موفق می باشد و وظیفه آنبه اشتراک گذاری فایل P2P است؛ در حال حاضر بیش از 100 میلیون کاربر [ماهانه] در سراسر جهان در این شبکه مشغول به فعالیت می باشند. “

در 28 ژانویه این ارز دیجیتال برای توکن‌های BNB و TRX در Binance Launchpad به فروش رسید. درآمد حاصل از فروش توکن BBT که تنها در 15 دقیقه به فروش رفت، مبلغ 7.2 میلیون دلار بود.

Tron در صدد آن است که یک شبکه جانبی پرداخت ایجاد کند که برای پردازش کلیه تراکنش‌های خرد در زنجیره بلوک Tron بتوان از آن بهره گرفت. که در این صورت از ارز BTT به منزله ابزاری برای پاداش شبکه برای کاربرانی که می خواهند بارگیری سریعتری داشته باشند، استفاده می شود.

احیا کردن توکن TRC-10 در جامعه رمزنگاری

از دلایل اصلی ایجاد رمز می توان به بهینه‌ سازی سرعت شبکه و بارگیری سریعتر آن اشاره کرد، که در این صورت میزبان در این پرونده بیشتر باشد، سرعت بارگیری برای کاربرانی که قصد بارگیری فایل را دارند بیشتر می شود.

پروتکل BitTorrent به منظور “توانمند‌سازی نسل جدیدی از سازندگان محتوا با ابزار توزیع مستقیم محتوای خود به دیگران در وب” ایجاد شده است.

تولیدکنندگان محتوا نگران میزبانی محتوای خود بر روی یک ارائه دهنده نمی باشند. حجم زیادی از داده‌ها و بارگیری‌ها توسط BTT قابل کنترل است، که در این صورت نگرانی برای مشکلات عملکرد کاهش می یابد.

نظرات سرمایه‌گذاران

با وجود بحث و جنجال‌های به وجود آمده در مورد خرید و فروش توکن BTT،  به نظر نمی‌رسد مردم انتقادی از توکن جدید کرده باشند؛ با این وجود سرمایه‌گذاران زیادی اعتقاد دارند که BitTorrent قانونی نیست؛ یعنی شرکت ها حق ورود به حوزه مالی رانخواهنئد داشت. که به همین علت بعضی از افراد توکن را با BitConnect قیاس کردند؛ پروژه‌ای که بعدها به عنوانبزرگترین کلاهبرداری‌های رمزنگاری در تمام دوران‌ها معرفی شد.

یکی از مدیران سابق BitTorrent این ادعا را دارد که شبکه Tron قادر نیست توکن‌های BitTorrent را مدیریت کند. انتقاد دیگری که از این رمز ارز شده هست بابت كد Tron است که بدون تأیید واقعی پروژه‌های اصلی از سایر پروژه‌ها دزدی اداری گردیده است. با این اوصاف بد نیست بدانید این توکن اخیرا دارای عملکرد بسیار خوبی داشته استبوده است.

صرافی هایی دارای ارز دیجیتال بیت تورنت

 ارز دیجیتال بیت تورنت

به طور کلی می توان گفت تمامی ارز های دیجیتال در تلاش هستند تا در لیست صرافی بایننس قرار گیرند. ارز دیجیتال بیت تورنت نیز از این قانون مثتثنی نبوده و به دلیل مدیر عامل شناخته شده خود، توانست به سرعت در این صرافی لیست شود که بیش از 60 درصد از معاملات این ارز دیجیتال در این صرافی صورت می گیرد.

از دیگر صرافی هایی که این ارز را پشتیبانی می کنند می توان به ، صرافی های هیوبی، اوکس، کوین تایگر، کوینکس و اشاره کرد. به علت وجود تنوع در صرافی هایی که بیت تورنت را پشتیبانی می کنند ، این ارز دیجیتال ارزش بازار بالایی به خود اختصاص دهد و نقل و انتقال در آنبه سهولت انجام پذیرد.

ارزیابی قیمت ارز دیجیتال بیت تورنت درآینده

ارز دیجیتال بیت تورنت از زمان عرضه جهانی خود تا کنون، در میان فعالین بازار سرمایه به محبوبیت بالایی رسیده است که می توان از اصلی ترین دلایل آن، به مدیر این پروژه یعنی جاستین سان اشاره کرد. وی با پروژه ارز دیجیتال ترون به شهرت و محبوبیت بسیاری دست یافت و توانست با توکن فوق العاده خود با نام بیت تورنت، اعتماد مردم را به خود جلب کرد.

بنابراین اصلا عجیب نیست که در حال حاضر این ارز دیجیتال در میان 50 ارز دیجیتال محبوب در بازار ارز دیجیتال می باشد. احتمال می رود، ارز دیجیتال بیت تورنت با روند رو به رشدی که دارد، آینده درخشانی پیش رو داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: