همه چیز درباره بایننس

بایننس کوین و بلاکچین

در این مطلب چه می خوانیم:

باییننس کوین

بایننس کوین یا BNB  نام ارز دیجتال دیگری است که پس از بیت کوین و اتریوم، وارد دنیای ارز دیجیتال شد.

 بایننس  نام یک صرافی ارز دیجیتال غیرایرانی است که مدیریت شخصی به نام چانگ پنگ ژائو بر می باشد.  توکن های مورد استفاده در پلتفرم بایننس، بایننس کوین نام دارند.  افراد زیاد از طریق خرید بایننس کوین BNB سرمایه گذاری می کنند.

 

تفاوت بایننس کوین و بیت کوین

بایننس کوین بیت کوین

  • کاربران باید سعی کنند برای انجام معامله، امن ترین صرافی را انتخاب کنند. زیرا همه ی صرافی ها ایمن نیستند. یکی از امن‌ترین صرافی‌های جهان صرافی Binance است که بایننس کوین در آن پذیرفته می شود.
  •  بیت‌کوین به دلیل معامله در همه جا ، از شرایط خارجی آسیب پذیری بیشتری به نسبت بایننس کوین دارد.
  • بیت کوین ارزی با پیشینه به نسبت طولانی تری در مقایسه با بایننس است.
  • بیشترین مقدار بیت کوین 21 ملیون واحد است در حالی که این مقدار در بایننس به 200 ملیون  واحد می رسد.در آینده میزان بایننس کوین ی که استخراج خواهد شد از بیت کوین های استخراج شده بیشتر می شود.

 

مزایای بايننس 

بایننس جدای از خدماتی که برای مبادلات ارز ارائه می دهد،  برای پشتیبانی بلاک چین خدماتی نظیر ابزار و سیستم عامل  را نیز ارائه می دهد.  فناوری بلاک چینی که ارز بایننس از آن پیروی می کند، Binance Labs نام دارد.

 سایت  LaunchPad  توسط بایننس به منظور ایجاد پروژه‌های جدید ارئه شده است. 

 

صرافی ارز دیجیتال بایننس

صرافی ارز دیجیتال بایننس

محبوب ترین و بزرگترین صرافی ار دیجیتال جهان بایننس نام دارد که از سال 2017 مشغول به کار شده است.

چانگ پنگ ژائو موسس  بایننس، در سال ۲۰۰۱ به عنوان رئیس توسعه معاملات آتی کتاب تجاری به بلومبرگ ملحق شد.و پس از گذشت 4 سال  با شرکت  Fusion Systems به شراکت پرداخت.  از سال 2013، CZ  در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال مشغول به فعالیت بود. و در سال 2017 به شکل رسمی بایننس را به جهان معرفی کرد. او از ابتدا تا کنون مدیر عامل بایننس می باشد.

 He Yi از دیگر افراد تاثیرگذار بر بایننس می باشد که از بنیانگذاران و مدیران ارشد بازاریابی بایننس است. او در ابتدا در سال ۲۰۱۲ مجری تلویزیون بود پس از آن در سال ۲۰۱۴، به یکی از موسسان  OKCoin از بزرگترین صرافی ارزهای فیات به کریپتو  در زمان خود در چین بود، تبدیل شد. و در نهایت در سال ۲۰۱۷، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان  با نام Binance به همراهی CZ احداث گردید.

بایننس  در سال ۲۰۱۷ پس از اینکه از چین خارج شد، در ژاپن اولین شعبه خود را تاسیس کرد. یعنی دفتر مرکزی بایننس در ژاپن واقع شده است.

 بایننس با وجود این که در ژاپن مستقر هستش  از سیاست های آمریکا پیروی می کند. 

به منظور یاد گیری بایننس و استفاده از آن باید یک حساب کاربری در این سایت درست کنید.در حال حاضر به علت وجود تحریم ها،  احراز هویت ایرانیان  از سمت خود صرافی بایننس ممنوع می باشد. احتمال بلوکه شدن دارایی های شما بسیار زیاد است پس بهتر است به منظور در امان ماندن از چنین مواردی از وارد کردن شماره موبایل، لوکیشن     و .. خودداری کنید.روش هایی برای دور زدن سیستم وجود دارد که متوجه موقعیت ایران نشوند.

 

کارمزد صرافی بایننس

کارمزد صرافی بایننس

تمامی پلتفرم های خدمات مالی مثل ، بورس ، فارکس و پلتفرم های ارزهای دیجیتال در قبال خدماتی که ارئه می دهند، مبلغی را تحت عنوان کارمزد از مشتری دریافت می کنند.

میزان کارمزدی که صرافی های ارز دیجیتال در برابر معملاتی که به صورت مداوم  انجام  می دهند ، دریافت می کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است.چنانچه شما از سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هدف بلند مدت داشته باشین و میزان معاملات ارزی شما در سال زیاد نباشد این موضوع چندان حائز اهمیت نیست ولی برای افرادی که ترید می کنن این موضوع بسیار مهم است.

زمان صحبت از کارمزد صرافی‌ها باید گفت که به طور کلی سه نوع کارمزد در صرافی‌ها دریافت می شود:

  1. کارمزد معاملات
  2. کارمزد برداشت
  3. کارمزد توزیع سفارش‌ها

که هر یک از این کارمزدها بابت خدمات و عملیاتی که در صرافی ارائه می شود، از کاربر دریافت می گردد، که در ادامه به توضیح کامل تر آنها خواهیم پرداخت.

 

کارمزد برداشت

کارمزدی که در ازای برداشت داریی ها از صرافی باید پرداخت کنیدو ترکیبی از کاربرد شبکه و سود صرافی می باشد.

صرافی بایننس کارمزد برداشت را طبق کارمزد شبکه‌ای که از آن استفاده می کنید مشخص می کند و این عدد برای ارزهای مختلف متفاوت است.

 

کارمزد معاملات

کارمزدی که در ازای تبدیل ارزهای دیجیتال درون صرافی پرداخت می کنید.

کارمزد صرافی بایننس به‌ازای هر ترید ۰.۱ درصد  می باشد. اگر شما  توکن بومی بایننس  BNB را  داشته باشید، به شما تخفیف داده می شود و کارمزد معاملات شما از موجودی بایننس کوین شما کم می شود.

 

کارمزد توزیع سفارش‌ها

فاصله قیمتی که گاهی بین سفارش های خرید و سفارش های فروش رخ می دهد و در اختیار صرافی قرار می گیرد.

بایننس کارمزد معاملات آتی خود را در بازه صفر و ۰.۰۲ دریافت می کند؛ که این عدد بسیار کارمزد کمی می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: