ارز دیجیتال بیبی دوج (BabyDoge)، محبوب ترین ارز دیجیتال سال ۲۰۲۲

بیبی دوج BabyDoge

در این مطلب چه می خوانیم:

ارز دیجیتال بیبی دوج کوین که نماد آن BABYDOGE می باشد ، توکن نوپایی است که به وسیله جامعه آنلاین طرفداران ارز محبوب دوج کوین ساخته شده است.

بیبی دوج کوین ( Baby Doge Coin) آلت کوینی است که در ژانویه ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) معرفی شده است و تا این لحظه فراز و نشیب‌های قیمتی زیادی داشته است. رشد آن در دو هفته اول ۱,۰۵۰ درصد بوده است. این ارز دیجیتال قیمت $۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۲۰۱۴ در تاریخ ۲۴ ژانویه (۳ تیر ۱۴۰۰) به ثبت رساندو روز بعد قیمت بیبی دوج ریزش ناگهانی تا ۶۰% به ثبت رساند .

اگر مایل هستید در مورد آلت کوین بیشتر بدانید این مطلب را بخوانید.

ارز دیجیتال بیبی دوج چیست؟

اسم این رمز دیجیتال برای حمایت از ارز دیجیتال پدر یعنی دوج کوین بیبی دوج گذاشته شده است؛ اما می توان گفت این دو فقط در نام به یکدیگر شباهت دارند. برخلاف دوج کوین که توکنی است که بر روی شبکه بومی خود سوار است، بیبی دوج یک توکن است که پشتوانه ی اساسی بر مبنای تکنولوژی ندارد و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین سوار می شود. نحوه طراحی سیستم استیکینگ بیبی دوج طوری است تا از کارمزد هر تراکنش این ارز دیجیتال، مقداری پاداش به کیف پول هولدرهای آن پرداخت می شود.

ارز دیجیتال بیبی دوج

ارز دیجیتال بیبی دوج هیچ گونه کاربردی در دنیای واقعی ندارد و درخواست ها برای این رمز ارز، برای انجام امور خیریه می باشد. در وایت پیپیر بیبی دوج نوشته شده است که این ارز دیجیتال برای تحقق یافتن مأموریت «نجات سگ‌های نیازمند» ایجاد شده است. کارمزد هر تراکنش بیبی دوج ۵% می باشد که مخصوص کیف پول هولدرها است و از این مبلغ، ۲.۲% به والت امور خیریه اختصاص پیدا می کند. ولت ذکر شده به طور کامل وقف شرکای خیریه Baby Doge Coin شده است. مبلغ ۷۵ هزار دلار تاکنون توسط این تیم به یک سازمان غیرانتفاعی واقع در واشنگتن، به نام Paws With Cause که وظیفه اداره پناهگاه‌های محلی برای کمک به سگ‌ها را دارد ، پرداخت گردیده است.

بنیان‌گذاران رمز ارز بیبی دوج

پایه‌گذار بیبی دوج بر اساس وب سایت این ارز دیچیتال ، جامعه آنلاین هواداران ارز دیجیتال دوج کوین، می باشد.این سوال پیش می آید که این طرفداران چه افرادی هستند؟ تعدادی از منابع غیر رسمی ادعا دارند که بنیان گذار این میم کوین Christian Campisi است که از طرفداران محیط زیست و همینطور از حامیان سگ‌ها می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، این ادعا در سایت‌های زیادی آمده است و تمامی منابع کریستین کامپیسی خیرخواه را موسس این ارز دیجیتال می دانند. این در حالی است که در وب‌سایت رسمی بیبی دوج، اسمی از این شخص برده نشده است.

مقایسه بیبی دوج و دوج کوین

یکی از ارزهای برتر مارکت از لحاظ حجم بازار و کریپتوی برجسته‌که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است دوج کوین می باشد.این در حالی است که ارز دیجیتال بیبی دوج کوین در زمان شروع به کار خوددچار یک یک بدنامی (به دلیل هویت میم کوین‌ها) شدکه همین امر باعث ریزش ناگهانی ارزش اینارز دیجیتال شد ولی پس از آن توانست ارزش از دست رفته خود را باز یابد.

برای مقایسه این دو ارز دیجیتال از لحاظ کاربردمی توان گفت، دوج کوین ارزی است که از فناوری بلاک چین پیروی می کند. این در حالی است که، رمز ارز بیبی دوج هیچ کاربرد عملی ندارد و ارزش اصلی آن به واسطه عرضه و تقاضای بازارمشخص می‌شود.

بیبی دوج (Baby Doge Coin)

ارز دیجیتال بیبی دوج در اوایل سپتامبر در توئیتر خود اعلام کرد،  تعداد هولدرهای این رمز ارز، ۵۴۸ هزار می باشد اگرچه در حال حاضر حجم بازار آن کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار می باشد.برخلاف دوج کوین، بیبی دوج دارای محدودیت عرضه است که این موضوع موجب افزایش تورم زدایی شده است. ۳۵ درصد از عرضه کل ارز دیجیتال بیبی دوج به وسیله تیم BABYDOGE  از چرخه اصلی حذف و کنار گذاشته شده است.

دوج کوین

دوج کوین در بین ارزهای برتر مارکت دارای جایگاه مخصوصی است. که می توان گفت رشد و محبوبیت این ارز دیجیتال یک شهرت کوتاه مدت نبوده است. از طرفداران این ارز دیجیتال می توان به ایلان ماسک اشاره کرد. مارکت کپ DOGE COIN در حدود ۳۱ میلیارد دلار می باشد که این ارز دیجیتال را در جایگاه هشتمین ارزر دیجیتال قرار داده است(در هنگام نوشتن این مقاله ).

سرمایه گذاری دربیبی دوج

 ایلان ماسک و بیبی دوج

این مساله که یک رشته توئیت ایلان ماسک و حمایت آن از ارز دیجیتال بیبی دوج کوین آن را به جایگاه فعلی رسانده است بر کسی پوشیده نیست.از این رو باید این مساله را در نظر داشت که برای حفظ ارزش یک رمز ارز توییت‌به تنهایی کفایت نمی‌کند. پس بهترین کار این است که برای سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال مبلغی را در نظر بگیرید که از دست دادن آن، پیامد و مشکلی برای شما ایجاد نکند. زیرا سرمایه گذاری در بیبی دوج می‌تواند دارای ریسک باشد.

برای سزمایه گذاری در این ارز دیجیتال از ایران باید از  تتر استفاده کنید ؛ زیرا آن ها از ریال ایران پشتیبانی نمی کنند.

تتر (tether) با نماد USDT یک استیبل کوین است، و ارزش هر واحد از آن معادل با یک دلار آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: