ارز دیجیتال اولانچ  Avalanche

اولانچ  Avalanche

در این مطلب چه می خوانیم:

بافت مالی جهانی به دلیل مسائل نظارتی و جغرافیایی از بازار های تکه تکه تشکیل شده است.تا به امروز راهی ساده و قانونی برای ایجاد و معامله ، Assest  های دیجیتالی  وجود نداشته است. در واقع الان بالای 800 تریلیون Assest  دارد که هنوز بازار یک پارچه جهانی برای آنها وجود نداشته .همواره این سوال پیش می آید که اگر بازارهای جهانی به یک شبکه یک پارچه تبدیل می شدند چه اتفاقی رقم می خورد ؟ مثلا Asset  ها رو جایی مستقر کنیم که بتونیم آنها را  سادگی ارسال یک ایمیل بفرستیم یا مثلا محصولات مالی یکپارچه بود، به صورتی که یک نفر بتواند با تمام محصولات مالی مثل سهام، کالا و … بر روی یک پلتفرم جهانی معامله کند.

 Avalanche  زیرساختی است که می تواند با وصل کردن هر شبکه مالی به یک پلتفرم جهانی عمومی این امکان رو ایجاد کند.

به اینترنت Asset ها ، یک شبکه جهانی برای عرضه و ترید خوش آمدید.

 

ویژگی های اولانچ Avalanche

 ویژگی اولانچ  Avalanche

Avalanche می تواند از یک شبکه بزرگ جهانی پشتیبانی کند.Avalanche دارای سرعت بالای است، که این ویژگی می تواند با یک پیشرفت غیر منظره در سیستم های توزیع شده قابل امکان باشد که با عنوان اجماع Avalanche شناخته شده است.

شبکه های توزیع شده در حال حاضر بر روی یک پروتکل اجماع قدیمی ساخته شده اند که یکی از مشکلات آن، مشکل مقیاس پذیری می باشد، اما در حال حاضر اجماع Avalanche وجود دارد که ملیون ها شرکت کننده را برای تایید تراکنش ها فعال می کنند.

Avalanche این موتور را با یک زیر ساخت می سازد که میتواند نیازهای سفارش شده، برای محصولات مالی خاص و App  های غیر متمرکز را برطرف کند.

این قابلیت سفارشی،  از طریق زیر شبکه ها بدست آمده است که به هرکسی این امکان رو می دهدکه بتواند شبکه ساخته شده ی مخصوص به خود را با ماشین های مجازی سفارشی شده، راه اندازی کنند.

توسعه دهندگان این پروژه  ادعا می کنند که Avalanche اولین شبکه ی هوشمند است که به صورت استاندارد در کمتر از 1 ثانیه تراکنش ها رو تایید میکند.

 

عملکرد اولانچ Avalanche

عملکرد اولانچ Avalanche

Avalanche پایه ای برای  پلتفرمهاست که از هزاران شیکه خاص تشکیل شده اند که قادر خواهند بود از این طریق به یکدیگر وصل شوند و یک بازار جهانی یکپارچه را تشکیل دهند.

Avalanche به عنوان یک سیستم DPOS (Delegated Proof of Stake ) عمل می کند.اعتبار سنجها شبکه را ایمن کرده و ترکنش ها را تایید می کنند.

هر عرضه کننده ای بر روی Avalanche این قابیت رو داره که دارای هر Asset  ای که هست با ویژگی های تعیین شده دیجیتالی کند. عرضه کننده می تواند تصمیم بگیرد که Asset با اسمارت کانترکت سفارشی شده ساخته شود که این سیستم در نهایت به طراحی و بهبود عملکرد مارکت کمک می کند.

شبکه های DPOS  به دلیل کاهش الزامات اجماع بسیار سریع تر از گزینه های Pow یا POS  هستند.

بلاکچین Avalanche به گونه ای تنظیم شده که می تواند ملیون ها اعتبارسنج را که همه در اجماع شرکت می کنند، در خود جای دهد که این استراتژی به غیر متمرکز شدن بیشتر شبکه کمک می کند.

هرشخصی می تواند با پرداخت هزینه، یک زیر شبکه در Avalanche بسازد.سه بلاک چین مختلف مورد استفاده در این شبکه  C chain ,P chain , X chain    هستند.

 

بلاک چین

 

X chain

این زنجیره برای ساختن و مبادله ی توکن های AVAX  و سایر دارایی های دیجیتالی، استفاده می شود.این دارایی ها دارای قوانین قابل تغییری هستن که بر رفتار اونها حاکم است.

C chain

این بلاک چین جایی است که توسعه دهندگان می توانند برای app های غیر متمرکز (Dapp ها) قراردادها ی هوشمند بنویسند. این زنجیره نمونه ای از ماشین مجازی اتریوم EVM  را پیاده سازی می کند و به برنامه نویسان اجازه می دهد تا App  های غیر متمرکز سازگار با ماشین مجازی اتریوم را ایجاد کنند

این بلک چین از نسخه اصلاح شده پروتکل اجماع Avalanche به نام snowman  استفاده می کند.

P chain

این زنجیر اعتبار سنج های شبکه را با هم دیگه همانگ می کند. زیرشبکه های فعال رو ردیابی کرده و امکان ایجاد زیر شبکه های جدید را فراهم می کند.

بنیان گذاران این پروژه Emin Gun Sirer ، john Wu و Ted Yin  هستند.

Sirer  دانشمن پیشکسوت کامپیوتر هست که مدت ها با شبکه  بیتکوین ارتباط داشت.

این دانشمند مدتها درگیر مقیاس پذیری بیت کوین بود و اجماع Avalanche هم نتیجه تلاش های این شخص است .

اعضای دیگر این پروژه را متخصصان علوم کامپیوتر ، اقتصاد دارایی و حقوق تشکیل می دهند.

Avalanche شبکه اصلی خودش رو در سپتامبر 2020  راه اندازی کرد

 

توکن AVAX

توکن AVAX

توکن اصلی این پلتفرم AVAX  هست که به عنوان پاداش و سیستم پرداخت برای کاربران عمل میکند.

کارمزدهای تراکنش که درقالب ارز دیجیتال AVAX پرداخت می شوند فورا سوزانده می شود.بنابراین این توکن در طول زمان کمیاب تر می شود.

AVAX را می توانید از صرافی های مختلف از جمله بایننس و کوکوین خریداری کنید و در کیف پول های Trust ،Ledger ،Avalanche  نگه داری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: