هر آنچه باید در موردNeo بدانید

نئو Neo

در این مطلب چه می خوانیم:

دا هونگ فی و اریک ژانگ در سال ۲۰۱۴ پروژه Antshares را شروع کردن و تا سال ۲۰۱۵ این پروژه منبع باز را در Github به اشتراک گذاشتند و و چند ماه بعد Antshares TestNet را و یک سال بعد ، یعنی اواخر سال ۲۰۱۶ Antshares MainNet را ایجاد کردند.

کمپانی Neo در سال 2014 توسط دا هونگ فی و اریک ژانگ کار خود را شروع کرد که در آن زمان با اسم Antshares فعالیت داشته در سال 2017 نام خود را به نئو تغییر داد.

نئو یکی از اولین بلاک چین های عمومی است که از سال 2017 تا امروز به فعالیت خود ادامه داده است.هدف نئو استفاده از تکنولوزی بلاک چین برای استفاده روزمره می باشد.بسیاری از افراد به نئو لقب اتریوم چینی را داده اند.

زیرا کمپانی نئو در کشور چین مستقر است.

بنیان گذار نئو

نئو از قراردادهای هوشمند یا smart contract پشتیبانی می کند، این ویژگی به ما اجازه می دهد تا قراردادهایی نظیر وام دهی، بیمه و بسیاری از کاربردهایی از این قبیل را بتوان بر روی بستر بلاک چین پیاده سازی کنیم.

نئو نه تنها خود را پلتفرمی برای قرارداد هوشمند میبیند بلکه ادعا می کند یه زنجیره برای اقتصاد هوشمند یا smart Economy فراهم کرده است.

نئو با اضافه کردن تعداد زیادی قابلیت و ویژگی های کاربردی، مثل اوراکل ها، سیستم های ذخیره اطلاعات و راه حل هایی برای هویت دیجیتال در زنجیره خودش، به شکل منحصر به فردی کارایی شبکه را بهبود بخشیده است.

یک مفهومی وجود دارد به اسم Digitized Assets و یا دارایی های دیجیتال که اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم یعنی که شما قادر باشید به راحتی تمامی دارایی های دنیا واقعی را بر روی بلاک چین جمع آوری کنید که این امر باعث می شود اطلاعات مجود بر روی بلاک چین بسیار جامع و کامل باشد که کاربرهای خیلی زیادی به شبکه اضافه می شود.

 

هدف نئو

هدف نئو

این هدف نهایی یک اقتصاد هوشمند است که نئو در تلاش است که این هدف را محقق سازد.

نئو قصد دارد که داده های دنیای فیزیکی را به صورت نیتیو ، وارد شبکه خود کندیعنی از شبکه یا یک اوراکل دیگر برای این کار کمک نمی گیرد

 

مکانیزم اجماع

مکانیزم اجماع شبکه نئو Delegated Byzantine Fault Tolerance یا DBFT است. این اسم با چیزهایی که تا به حال به گوشتان خورده متفاوت است.

در این روش مکانیزم اجماع نسبت به Prof of stake که با آن آشنا هستید بسیار بهبود یافته و خیلی کارآمدتر شده است.

نئو به تازگی به یک بلاک چین جدید مهاجرت کرده است یعنی شبکه به طور کامل آپدیت شده است و این زنجیره جدید N3 نام دارد. تعداد زیادی ویژگی های جدید به این شبکه اضافه شده است و همه دارایی ها و اپلیکیشن هایی که بر روی بلاک چین قبلی بودند به N3 مهاجرت کرده اند.

اگرچه بلاک چین قبلی از کار نیوفتاده است و همچنان به فعالیت معمول خود ادامه می دهد ، ولی دیگر آپدیت نمی شودو تمامی بروز رسانی ها بر روی بلاک چین جدید اتفاق می افتد.

از مهم ترین آپدیت های N3 می توان به اوراکل های آن اشاره کرد.آپدیت بعدی نئو ذخیره سازی اطلاعات است.قرار است که در پروتوکل NEOFS داده هایی از جمله محتوای متنی عکس ها یا ویدئو ها با استفاده از تکنولوژی بلاک چین به صورت کاملا رمز نگاری شده و محرمانه در این شبکه ذخیره شوند.

به روز رسانی بعدی NEO Name Service است که قابلیت ایجاد اسم در شبکه در شبکه نئو تعریف می کند.

یعنی چی ؟ احتمالا دیده باشید که آدرس های ولت های مربوط به شبکه های مختلف چقدر طولانی و آزاردهنده است، این سرویس قابلیت تعریف اسم ها و آدرس هایی برای ولت را فراهم می کندتا بتوانید به هر شکلی که دوست داشتید آدرس های خودتان را تغییر دهید.

 

توکن نئو

توکن نئو

نکته جالب توجه در مورد نئو این است که نئو همانند وی چین، دو تا توکن دارد، یک توکن اصلی یا نیتیو خود شبکه است و یک توکن gas است. یعنی اگر در کیف پولتان توکن اصلی یا نیتیو داشته باشید، به صورت خودکار توکن gas به شما پرداخت می گردد.

Total Supply توکن نئو 100 میلیو توکن است و در حال حاضر 70% آن یعنی حدود 70 ملیون توکن در گردش است.

این توکن ها را می توان از صرافی های معتبری مثل Huobi و Binance ، Kucoin خریداری کردو در کیف پول های اختصاصی خود نگه داری کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: