پروژه کوتی Coti چیست ؟

کوتی کوین

در این مطلب چه می خوانیم:

ایده کوتی در اوایل سال 2017 آغاز شد.بنیانگذاران coti آقایان Samuel Falkon و David Assaraf  که افراد با سابقه ای در حوزه امور مالی و پرداخت و فروش بودند،این ایده را راه اندازی کردند.هدف اولیه پروژه Coti این بود که یک اپلیکیشن برای پرداخت دربستر اتریوم باشد، اما به سرعت گسترش یافت و به یک تیم بزرگ نرم افزاری تبدیل شد.

Coti در سال 2018  هم کاری خود را با کاردانو شروع کرد. Mainnet این پروژه در ژوئن 2019 انجام گرفت و شبکه به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرد و به سرعت با کمپانی های بزرگی در حوزه کریپتو مثل Simplex وارد همکاری شد.

در اواخر سال 2019، Coti از Adapay رونمایی کرد.این اپلیکیشن یکی از صدها محصول عملکدی این پروژه استو در زمینه خدمات پرداخت مشغول به فعالیت می باشد.

با استفاده از Adapay ، کاربرها می توانند از طریق برخی از وب سایت ها و فروشگاه هایی که از این خدمات پشتیبانی می کنند ارز ADA را خرج کنند و محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

در ماه آوریل سال 2021، Coti اولین پرژه ای بود که از اکوسیستم کاردانو کمک هزینه ای برای توسعه و پیشرفت پروژه خود، دریافت کرد.

در رویداد CardanoSummit که در چند ماه گذشته اتفاق افتاد، چارلز هاسکینتون، بنیان گذار کاردانو در حضور CEO کوتی اعلام کردکه استیبل کوین شبکه کاردانو با نام Djey توسط کوتی منتشر خواهد شد.

عملکرد کوتی

عملکرد کوتی coti

کوتی از یک بلک چین استاندارد استفاده نمی کند  و از یک نوع گراف به اسم DAG استفاده می کند. کوتی برای اینکه بتواند توکن های زیادی صادر کند، از چندین DAG استفاده می کند و به جای بلاک چین از زنجیره Trust Chain استفاده می کند.

مکانیزم اجماع کوتی ، Proof of Trust نام دارد.Coti می تواند بیش از 100 هزار تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد.این در حالی است که بسیاری از سیستم ها ی پرداختقابلیت پرداخت 25 هزار تراکنشدر ثانیه را دارا می باشند.

Node ها، کاربرها و همه افرادی که از سیستم پرداخت Coti استفاده می کنند باید KYC یا همان احراز هویت را انجام دهند.این احراز حویت برای تسهیل و به سرعت بخشی به خدمات پرداختصورت می گیرد.

بدیهی است که کشورهای نظیر ایران نمی توانند از خدمات پرداخت آن  استفاده کنند.توکن کوتی هم بر روی شبکه اتریوم و هم بر روی شبکه بایننس اسمارت چین حضور دارد.

کیف پول مورد استفاده coti

viper کیف پول کوتی

والت یا کیف پول آن به اسم Viper دارای اپلیکیشن اختصاصی بر روی گوشی های هوشمند آیفون و اندروید می باشد. هم چنین Coti کارت های اعتباری مختص به خود را هم صادر کرده است.

در ماه آگوست سال 2021 ، پروژه Coti همکاری خود را با دو تا از پروژه هایی که قرار است بر روی بستر کاردانو شروع به کار کنند، اعلام کرده است.

اپلیکیشن کوتی

شبکه Coti یک Full Node اصلی دارد یعنی در نهایت ، همه ترکنش ها توسط این Node اصلی باید تایید شودکه این اتفاق باعث شده است که تمرکز در این شبکه زیاد شود.و همچنین این تمرکز باعث شده است که شبکه بتواند تعداد زیادی تراکنش در ثانیه انجام دهد.این یکی از ایراداتی است که به این سیستم وارد شده است و خیلی از منتقدان از این سیستم متمرکز انتقاد کرده اند.

توکن های کوتی، به عنوان هزینه انجام تراکنش ها  و هم چنین پاداش Node ها در شبکه ، به کار می روند.تعداد کل ارزهای آن ها 2 میلیارد می باشدو عرضه در گردش آن 780 ملیون یا 43درصد توکن ها می باشد.

این توکن در همه صرافی های معتبر مثل بایننس ، کوین بیس ، کوکوین ، هوبی و … لیست شده است و می توانید از این صرافی ها خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: