ایپ کوین APE Coin چیست؟

ایپ کوین APE Coin

در این مطلب چه می خوانیم:

ارز دیجیتال با نام Ape Coin توکنی است که از طریق ایردراپ عرضه شده است. این توکن در فاصله زمانی کوتاه پس از عرضه شدن جهش بسیار زیادی داشته است که همین امر توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است.

 

ایپ کوین از کجا آمده است؟

معنای واژه Ape ، میمون یا بوزینه است و نماد این کوین هم طبق همین تعریف سر میمون است. ایپ کوین یک توکن ERC-20 در بستر اتریوم است که از اسفندماه سال ۹۹ به شکل ایردراپ عرضه شد. اکثر صرافی های بنام بلافاصله پس از عرضه این توکن این رمز ارز را به لیست ارز های خود اضافه کردند.

NFT یا توکن غیرقابل معاوضه نام آشنایی است که امروزه زیاد به گوش می رسد . مشهورترین و محبوب‌ترین NFTها توکن‌های Bored Ape Yacht Club (باشگاه میمون کسل) است که به اختصار BAYC نامیده می‌شود. این شرکت توکن‌های APE Coin را در 27 اسفند 99 بین سرمایه‌گذاران خود و خریداران NFTهای Bored Ape Kennel و Mutant Ape Yacht شیر کرد.

افرادی که دارای NFTهای BAYC در این ایر دراپ بودند قادر بودند توکن‌های ایپ کوین را به شکل رایگان دریافت کنند و آن را نگه دارند یا بفروشند. به علت جذابیت این میمون‌ها NFT، افراد زیادی به این توکن ها جذب شدند و میزان خرید این توکن بالا رفت که نتیجه آن 12 برابر شدن قیمت این ارز در طی چند روز بود.

یکی از ویژگی های ایپ کوین قابل معاوضه بودن آن هاست، درست برخلاف NFTها که قابلیت معاوضه ندارند. هر APE دقیقاً با یک APE دیگر دارای ارزش یکسان می باشد این ویژگی درست مشابه توکن‌های و ارزهای دیجیتال دیگر نظیربیت کوین و اتریوم است.

 

چه کسی پشت ایپ کوین است؟

طبق گفته وب سایت اصلی این توکن، ApeCoin DAO منتشر کننده ایپ است که تمامی اعضا و هولدرهای APE را شامل می شود. پس می توان گفت اگر دارای APE Token باشید ویا از NFTهای BAYC خرید کرده باشد در هر دو حالت جز اعضا محسوب می شوید و حق رای دارید.

شرکت اصلی که پشت BAYC است، Yuga Labs نام دارد که ثبت شده در آمریکا است.

 

توزیع Ape Coin

تمامی افرادی که دارای NFTهای BAYC و همچنین کلکسیون‌های جانبی آن مثل Mutant Ape و Bored Ape Kennel Club را داشتند در ۹۰ روزاولیه پس از پیدایش ایپ کوین، می توانستند با ورود به وب‌سایت ApeCoin توکن دریافت کنند. تا کنون میان هولدرهای NFT درحدود ۱۱۰ میلیون توکن ایپ عرضه شده است.

مابقی این توکن یعنی ۳۸ درصد آن برای شرکت کنندگان اولیه و همچنین بنیاد میراث جین گودال که زمینه فعالیت آن حفظ حیاط وحش میمون‌ها است، در نظرگرفته شده است. از مجموع ۱۵۰ میلیون ایپ کوینی که شرکت Yuga Labs دریافت می‌کند، تعداد ۱۰ میلیون آن متعلق به بنیاد گودال است و ۱۴۰ میلیون باقی مانده به شرکت‌ها و افرادی می رسد که حامی این پروژه بوده اند.

 

توکن ارز دیجیتال APE به چه دردی می‌خورد؟

شرکت Animoca Brands یک بازی موبایلی به نام Benji Bananas  ارائه داده است که قرار است از ایپ کوین در این بازی استفاده کند. برای داشتن اشتراک ویژه در این بازی به ۲۵ ایپ کوین نیاز است که می توانید داخل بازی توکن به دست آورید و آن ها را به ایپ کوین تبدیل کنید. بنابراین می توان گفت ایپ کوین یک ارز دیجیتال متاورسی نیز به حساب می آید.

banji banana

چنانچه شما از افرادی باشید که بر روی NFT از کلکسیون میمون کسل یا همان Bored Ape سرمایه‌گذار کرده اند، می‌توانید ایپ کوین رایگان دریافت کنید. و در غیر این‌صورت تنها با بازی Benji Bananas و تبدیل توکن‌های این بازی به APE می توانید این توکن را بدست آورید .

 

آیا ایپ کوین ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

همانند سایر ارز های دیجیتال، نمی توان پیش بینی مشخصی برای آینده این ارز داشت زیرا توکن های نوپا و جدید به دلیل هیجانات بازار دستخوش تغییرات بسیاری می شوند.

 

خرید APE

در حال حاضر توکنAPE در لیست تمامی صرافی‌های معتبر خارجی مثل بایننس، کوین‌بیس، کوینکس، FTX و یونی سواپ می باشد. قیمت این کوین در زمان نوشتن این مقاله 10.89 دلار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: