صندوق Grayscale

صندوق Grayscale

در این مطلب چه می خوانیم:

کمپانی Grayscale به طور کلی یک کمپانی سرمایه گذاری ارز های دیجیتال است. خدماتی که این کمپانی ارائه می دهد شامل موارد زیر است:

  1. ارائه اطلاعات و دیتا های بازار ها
  2. فرصت های سرمایه گذاری
  3. محصولات سرمایه گذاری

بنیان گذار کمپانی Grayscale

استارت این کمپانی توسط Barry Silbert موسس و مدیر Digital Currency Group زده شد که خود DCG نیز متشکل از 5 کمپانی است که متمرکز بر روی ارز های دیجیتال است.

Barry Silbert طبق آمار وب سایت Forbs ، در بین 1000 ثروتمند جهان قرار دارد.

سرمایه گذاری در Grayscale

Grayscale یک سری محصولات سرمایه گذاری دارد که که سهام این محصولات بازتابی از قیمت آن دارایی های دیجیتال است و آن صندوق به طور مثال Grayscale Bitcoin trust کامل بر روی بیت کوین سرمایه گذاری می کند و به طبع قیمت هر سهم از این صندوق بر اساس نوسانات قیمت خود بیت کوین تغییر می کند. بر اساس آمار وبسایت این مجموعه حداقل 17 محصول سرمایه گذاری توسط این کمپانی به وجود آمده که مهم ترین آن ها عبارتند از :

  • صندوق سرمایه گذاری برای بیت کوین
  • صندوق با پشتوانه DeFi
  • صندوق با پشتوانه اتریوم
  • صندوق با پشتوانه سولانا

ارزش صندوق بیت کوین این مجموعه به عنوان مهم ترین صندوق آن ها به ارزش دارایی های تحت مدیریتشان 18.6 میلیارد دلار است که در 12 ماه گذشته ضرر 27 درصدی را برای سرمایه گذار ها به همراه داشته است.

هرچند که از ابتدای فعالیت تا کنون بالغ بر 19هزار درصد رشد داشته است.

Grayscale علاوه بر صندوق های نام برده شده ، رمز ارز های دیگری را همچون متیک، دات و چند رمز ارز مشهور دیگر را در سبد رمز ارز خود قرار داده است.

نکته جالب این است که در رمز ارز هاییی که برای آینده در نظر دارند هم نام هایی مثل بییر، رز، فانتوم، گالا وت و لانا هم به چشم می خورد. که البته راجع به لونا بعید است سرمایه گذاری انجام شود.

طبق داده ها همانطور که می دانید کمپانی سهامی عام مایک استراتژی 129 هزار بیت کوین و بعد از آن تسلا با 43 هزار بیت کوین بیشترین تعداد این رمز ارزها رو در اختیار دارند.

در بخش صندوق های ETF این Grayscale است که با نماد اختصاری (Grayscale Bitcoin trust ( GBtc با 655 هزار بیت کوین با اختلاف بیشترین تعداد بیت کوین را تحت مالکیت دارد. به همبن علت است که ما تاکید زیادی بر روی این کمپانی داریم .

بعد از Grayscale ، صندوق CoinShares با حدود 70 هزار بیت کوین قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مطلب چه می خوانیم: